Csak csajok

Megjelenés és karrier

Ha csak a Pszichológiai kutatások számadatait nézzük, hogy a rólunk alkotott vélemény 7%-ban szavaink, 38%-ban hangunk és mimikánk, 55%-ban pedig a megjelenésünk megítélése alapján alakul ki, akkor ebbõl rögtön rájöhetünk, mennyire fontos szerep jut napjainkban a megjelenésnek. A non-verbális eszközök tudatos alkalmazásával megnyerhetünk, helytelen megítélésével pedig akár el is veszíthetünk egy állást.

Mivel az elsõ benyomás meghatározó fontosságú,

megjelenésünknek évszaktól függetlenül egyik kiemelt eszköze kell hogy legyen az öltözködés. Egy sikeres állásinterjúhoz elengedhetetlen az ápolt külsõ, az egyéni Image. Állásinterjún nem csak a szakmai tudásunkat, egyéni kompetenciáinkat veszik górcsõ alá a személyzeti szakemberek, hanem a stílusunkat is. Az is gyakran elõfordul, hogy hasonló kvalitású jelöltek között a megjelenésé lesz a döntõ szerep. Legyünk tisztában azzal, hogy egy állásinterjún a protokoll szerint kell öltözködni, tegyük félre hát a „szürkepulcsis, értelmiségi” megjelenést és kerüljük a „médincsájná” kultúrából fakadó olcsó alapdarabjainkat, hacsak nem tudjuk ezeket a megfelelõ stílus biztonsággal harmonikusan az alkalomhoz illõ formában kombinálni, egy-egy presztizs darabbal kiegészítve. Egy állásinterjún a megjelenés mindent elmond rólunk, még mielõtt mi szóhoz jutnánk. Ezért fontos idõt szánni arra, hogy részletesen szemügyre vegyük, vajon megjelenésünk maradéktalanul megfelel- e az elvárásoknak.

Bár nincsen olyan szabály, amely leírná, mi is a helyes és követendő stílus,

ami mindig mindenhova megfelelő lenne, mégis az alábbi szempontoknak eleget téve már jelentős stílusvétséget nem követhetünk el. Igaz ugyan, hogy nem mindegy, milyen típusú céghez jelentkezünk, mégis az alábbiak együttes alkalmazásával felkészült pályázó képét állíthatjuk ki magunkról.